در هشتاد و هفتمین جلسه شورا؛
رییس شورا: انتظار داریم، استاندار در حل مشکل شهردار کمک کند/ سرپرست شهرداری به موکب های رشت کمک نماید / اجرای پروژه روان آبهای سطحی در 55 محله، مانع از سیل در رشت شد
رییس شورا: انتظار داریم، استاندار در حل مشکل شهردار کمک کند/ سرپرست شهرداری به موکب های رشت کمک نماید / اجرای پروژه روان آبهای سطحی در 55 محله، مانع از سیل در رشت شد
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای شهر رشت - هشتاد و هفتمین جلسه صحن شورا عصر دیروز برگزار شد.
در ابتدای جلسه محمدحسن علیپور، منشی شورای شهر با قرائت فرازی از وصیت نامه شهید روح الامینی، یاد شهدای کشور را گرامی داشت.
رئیس شورای اسلامی شهر رشت در نخستین جلسه سال جدید، سال نو را به همگان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد؛ سال جدید، سال رونق تولید با همت همه دست اندرکاران و مجموعه های تولیدی و مردم باشد.
سید امیر حسین علوی به تکیه بر سرمایه های ملی تاکید کرد و اذعان داشت: سال 98 برای سراسر ایران در نوروز توام با طوفان و سیل بود و تبعاتی را برای هموطنان به همراه داشت و خسارت های جانی و مالی هنگفتی ایجاد کرد.
 
 
وی همت مردم و گروه های جهادی را در امداد رسانی ستود و ابراز کرد: لازم است همه خود را مسئول تر بدانیم . اگر چه همه تلاش کردند تا با امدادرسانی در کاهش درد و رنج کمک نمایند، اما باید بیشتر تلاش نمود.
علوی افزود: با پیگیری شورا گروهی به مناطق سیل زده پل دختر و معمولان اعزام شده اند. از همه مردم می خواهم از هرگونه کمک دریغ نکرده و کمک های نقدی و غیر نقدی خود را طریق هلال احمر و کمیته امداد ارسال نمایند.
علوی از سرپرست شهرداری خواست به موکب های رشت کمک نماید. هنوز هزینه موکب های اربعین پرداخت نشده است.
رئیس شورا با اشاره به آبگرفتگی رشت در سنوات گذشته تصریح کرد: در سالهای اخیر شهرداری بیش از 100 میلیارد تومان برای پروژه روان آبهای سطحی هزینه کرده است. آخرین پروژه ها نیزدربودجه سال جاری نهایی شده و لوله گذاری حدفاصل محور معلم به قلی پور به اتمام می رسد و 55 منقطه آب گیر در گذشته رشت، دیگر شاهد مشکل نخواهیم بود.
علوی به لایروبی رودخانه های رشت از سوی شهرداری اشاره نمود و ابراز کرد: اگر اداره آب منطقه ای همکاری کند و بهره برداری ازتالاب عینک به شهرداری واگذار شود، شهرداری ضمن فضاسازی و لایروبی عینک، مشکلات احتمالی آبگرفتی پایین دست مرتفع خواهد شد.
رئیس شورا در بخشی از سخنان خود به عدم تایید منتخب شورا برای تصدی پست شهرداری از سوی وزارت کشور اشاره نمود و گفت: امام جمعه گیلان در نماز جمعه، گله مند بودند که رشت شهردار ندارد و در دیدار نوروزی هم متذکر شدند. به همه مردم رشت می گویم در این مدت هیچ کس به اندازه شورا استرس و خون دل نخورد و پیگیر تایید وزارت کشور نبود.
علوی افزود: در چنین شرایطی کسی از مسئولان نپرسید شهری که شهردار ندارد چگونه با یک آرامش اداره می شود و شهر برای نوروز آماده است.
 
 
وی ادامه داد: سازمان 4000 نفره شهرداری توانست هزینه های پایان سال خود را با تمام مشکلات مالی بپردازد و دولت فشاری از جانب ما نداشته باشد. و همچنین دهها کار عمرانی در همین ایام رخ داد. شورا بیش از همه نگران است و حرف های زیادی برای گفتن دارد. چگونه است که 3 منتخب شورا از سوی وزارت کشور تایید نمی شود!
علوی ابراز کرد: حرف برای گفتن داریم ولی برای مصالح عمومی سکوت می کنیم. هر چند مورد بی مهری واقع می شویم. سکوت می کنیم بخاطر آرامش مردم
امروز اعضای شورا حرف های زیادی برای گفتن دارند.
رئیس شورا از مقام ارشد استان برای حل مشکل استمداد خواست و افزود: 8 ماه پیش هم به استاندارد گفتم و امروز هم می گویم، ایشان برای حل مشکل کمک کنند. برازنده نیست تمام اتفاقات به گردن شورای رشت گذاشته شود. همانند قبل باز هم برای انتخاب شهردار از دیگر نهادها مشورت می گیریم تا بهترین تصمیم را اتخاذ کنیم.
وی ادامه داد: از اعضای شورا بواسطه سیاست گذاری مناسب برای تامین منابع مالی در روزهای پایان سال تشکر می کنم و از مدیران وکارشناسان مناطق شهرداری بویژه مناطقی که توانستند با تلاش بیشتر منابع درآمدی خوبی در پایان سال جذب نمایند، تقدیر می نمایم. اگر تقسیم منابع بهتر صورت میگرفت و به کارهای فرهنگی و زیباسازی شهر بیشتر توجه میشد ، گله ها امروز کمتر بود.
رئیس شورا به مشکلات مالی شهرداری اشاره نمود و افزود: از اعضای شورا درخواست دارم که امروز تصویب شود، منابعی که با فروش اموال شهرداری اخذ می شود به سمت بازگشایی معابر سوق یابد. رشت را با منابع مردم اداره می کنیم و مردم انتظار دارند برای پروژه های شهری هزینه شود. ما از مردم پول نمی گیریم که شهرداری را اداره کنیم بلکه مردم برای اداره شهر هزینه و عوارض پرداخت می کنند.
علوی از تک تک نیروهای شهرداری که با سختی های سال پیش، امورات را جلو بردند، تقدیر نمود.
 
 
تاریخ:
1398/01/20
تعداد بازدید:
187
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal