در نود و یکمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای رشت بیان شد:
ایمن سازی فضای شهری برای نابینایان و معلولین در رشت/ جذب اعتبار ملی برای بهسازی و مرمت ساختمان های تاریخی رشت
ایمن سازی فضای شهری برای نابینایان و معلولین در رشت/ جذب اعتبار ملی برای بهسازی و مرمت ساختمان های تاریخی رشت

 

در جلسه کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت به ایمن سازی فضای شهری به منظور سهولت تردد برای نابینایان و معلولین در رشت تاکید شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت در نود و یکمین جلسه این کمیسیون با آرزوی قبولی عزاداری های مردم رشت در اربعین حسینی اظهار کرد: حضور در اجتماع اربعین حسینی در کربلای معلی حرکت بزرگ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و بایکوت خبری این واقعه توسط برخی از رسانه های خارج از کشور هیچ تاثیری ندارد.

فاطمه شیرزاد به فعالیت موکب خدام العتره شهرداری رشت در کربلای معلی اشاره کرد و گفت: چند سالی است که پرسنل شهرداری رشت در قالب موکب خدام العتره به کربلای معلی اعزام شده و خدمات قابل توجهی ارائه می کنند که از تمامی این بزرگواران التماس دعا و آرزوی قبولی زیارت و طاعات و عباداتشان را داریم.

 

وی با بیان اینکه روند اجرای پروژه آرامگاه دکتر حشمت رشت باید تسریع شود افزود: با شهردار رشت پیرامون وضعیت ساختمان های تاریخی رشت از جمله ساختمان ساعت، میرزا خلیل رفیع و غیره صحبتهایی انجام داده ایم و وی در این باره قول مساعد به منظور اختصاص اعتبار و همچنین جذب اعتبار ملی به منظور بهسازی و مرمت ساختمان های تاریخی رشت را داده است.

شیرزاد با اشاره به آسفالت خیابان هشت دی بیان کرد: طبق پیگیری های انجام شده فرآیند آسفالت مربوط به خیابان هشت دی طی یک ماه آینده انجام می شود و تامین اعتبار اجرای آسفالت این خیابان توسط شهردار رشت در حال انجام است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تاکید به مناسب سازی فضای شهری در رشت تصریح کرد: قرار بود ورودی پارک ها در سطح رشت به منظور تردد ویلچر، کالسکه و غیره مناسب سازی شود .

 

شیرزاد با بیان اینکه در تمامی پروژه ها کمبود منابع مالی را مطرح می کنند گفت: یقینا شهرداری رشت فاقد درآمد نیست و معتقدم اختصاص اعتبار به پروژه های شهرداری رشت باید نظام مند شود.

وی با اشاره به اینکه منابع مالی حداقلی باید برای عمران و اتمام پروژه های نیمه تمام در رشت هزینه شود بیان کرد: باید فضای شهری در رشت برای معلولان و نابینایان ایمن شود .

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت با تاکید به اصلاح وضعیت نمازخانه های واقع در بوستان های سطح رشت افزود : مواردی در نمازخانه ها نیازمند اصلاح است و به زودی نشستی به منظور بررسی این مهم انجام می شود.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پست و مقام به هیچکس وفا نکرده است اظهار کرد: به شهردار رشت بابت مشکلات مالی حاکم بر این مجموعه تذکر می دهم .

  

محمد حسن علیپور با بیان اینکه شهردار رشت فردی خلاق و کوشا است افزود: شهردار در انتصاب ها باید به شایسته سالاری توجه داشته باشد و پرداخت حقوق کارگران شهرداری رشت باید در اولویت باشد.

وی با تاکید بر اینکه خدمات شهرداری رشت در محلات باید پررنگ تر شود گفت: در بحث سراوان، کودآلی و بسیاری از مباحث دیگر شاهد عملکرد مناسبی از شهرداری نیستیم.

معاون بازآفرینی شهرداری رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه بحث تخلیه ساختمان های تاریخی متعلق به شهرداری رشت در دستور کار قرار دارد اظهار کرد: ساختمان های ساعت ، فرهنگی ورزشی و میرزا خلیل رفیع جزو سه ساختمان تاریخی متعلق به شهرداری رشت است.

نرجس محمودی به اقدامات در دست انجام به منظور مرمت و بازسازی ساختمان های تاریخی رشت اشاره کرد و گفت: انتظار داریم میراث فرهنگی گیلان ناظر خود را به منظور انجام اقدامات مرمت و بازسازی ساختمان های تاریخی شهرداری رشت معرفی کند.

 

وی با تاکید به رفع خطر آنی از دو ساختمان تاریخی متعلق به شهرداری رشت افزود: در حال حاضر مطالعات پیرامون ساختمان میرزا خلیل رفیع به اتمام رسیده است و نیازمند اختصاص اعتبار مورد نیاز توسط شهرداری رشت هستیم.

محمودی با اشاره به اینکه برای دو عمارت تاریخی شهرداری رشت در بودجه سال 98 اعتبار اختصاص یافته است بیان کرد: برای عمارت میرزا خلیل یک میلیارد تومان و برای ساختمان ساعت چهار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در باره ساختمان های ساعت و فرهنگی ورزشی شهرداری رشت گمانه زنی هایی در حال انجام است اظهار کرد: برای حضور ناظر میراث فرهنگی بر سر پروژه های تاریخی شهرداری رشت برنامه ریزی های لازم انجام شده است.

 

حسین میرزایی پیرامون وضعیت ساختمان سیف در محله چله خانه رشت گفت: با توجه به اینکه این ملک مالک حقیقی دارد میراث فرهنگی بر اساس قانون اجازه ورود به چنین ساختمان هایی را ندارد.

پیمانکار پروژه آرامگاه دکتر حشمت رشت نیز در این جلسه با اشاه به اینکه امیدوارم در سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی آرامگاه دکتر حشمت افتتاح شود اظهار کرد: میراثی بودن این پروژه موجب طولانی شدن روند اجرای آن شد.

 

بهزاد نیک فهم به قرار داد پروژه آرامگاه دکتر حشمت رشت اشاره کرد و گفت:

قرار داد این پروژه به اتمام رسیده است و انتظار می رود این موضوع تعیین تکلیف شود.

عضو هیئت امنای مسجد محمد رسول الله(ص) چله خانه رشت نیز در این جلسه با اشاره به روند اجرای پروژه آرامگاه دکتر حشمت رشت اظهار کرد: اهالی محل به طور دائم بابت روند این پروژه به هیئت امنا مراجعه می کنند .

سید پیمان دودمانی با بیان اینکه دیوار حائل ما بین پروژه دکتر حشمت و مسجد چله خانه باید مورد توجه باشد افزود: تسریع در اجرای این پروژه موجب رضایتمندی ساکنین محله است.

 
 
تاریخ:
1398/07/30
تعداد بازدید:
72
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
شعال سال 99؛ جهش تولید
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  33260029  -  33260046  -  33260045 دورنگار:     33242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal